Wynajem pojazdów w każdym terminie, to alternatywa dla standardowego leasingu operacyjnego. Wyraźną przewagą Wynajmu Średnioterminowego (eng. Mid-term rent), jest fakt że pojazdy na podstawie takiego kontraktu można użytkować już od jednego miesiąca do roku, jednocześnie unikając długoterminowych zobowiązań finansowych.

Mid-Term daje możliwość każdemu przedsiębiorcy realizować zamówienia od wielu kontrahentów, a jednocześnie nie wymusza na nim długoterminowych zobowiązań. Problem zawierania wielu osobnych i skomplikowanych umów na finansowanie, serwis, zarządzanie i ubezpieczenie rozwiązuje Fraikin w swojej ofercie Wynajmu Średnioterminowego.

Wynajem Średnioterminowy skierowany jest także do firm, które potrzebują jedynie uzupełnić swoją flotę o dodatkowe pojazdy, między innymi w okresie sezonu. Flota Fraikin to ponad 800 pojazdów w 16 dogodnie zlokalizowanych oddziałach na terenie całego kraju. W naszej ofercie znajduje się wiele konfiguracji, m.in. małe furgony, furgony z agregatami, podwozia 3,5t z zabudowami kontenerowymi oraz firankami, a także chłodnie z agregatami. Dla firm transportowych, które potrzebują większego gabarytu, dysponujemy pojazdami ciężarowymi z zabudowami kontenerowymi lub chłodniczymi oraz ciągnikami siodłowymi z naczepami, znanych i sprawdzonych dostawców.

Procedury związane z rozpoczęciem Wynajmu Średnioterminowego są bardzo proste i działają podobnie jak w przypadku wynajmu na okres poniżej jednego miesiąca. Dzięki temu Klient w każdej chwili może wymienić pojazd, rozwiązać umowę lub zmienić okres jej trwania. Podczas doboru odpowiedniego pojazdu oraz usług dodatkowych Klienci Fraikin zawsze mogą liczyć na fachową pomoc ze strony wykwalifikowanego zespołu Koordynatorów ds. Wynajmu Krótkoterminowego.

„Hasło przewodnie naszej firmy brzmi „You Drive We Care” kierując się tą myślą bardzo ważną informacją dla przedsiębiorcy, który decyduje się na wynajem średnioterminowy jest to że przez cały okres trwania umowy przysługuje mu pojazd zastępczy. Zapewnia to ciągłość dostaw realizowanych przez przedsiębiorcę.” – mówi Maciej Derlatka, Regional Rental Manager Fraikin.

W dbałości o płynność interesu naszych klientów oraz mając na uwadze stan techniczny każdego pojazdu, raz na kwartał flota wynajmu średnioterminowego Fraikin poddawana jest kontroli technicznej przez dedykowanych dla każdego regionu mobilnych inspektorów serwisowych Fraikin. Ich zadaniem jest wykonywanie drobnych napraw, uzupełnienie płynów oraz sprawdzenie ogólnego stanu pojazdu.

Oferta wynajmu średnioterminowego od Fraikin jest skierowana dla dynamicznie rozwijającej się branży dystrybucyjnej, hotelowej i cateringowej.