15 października z Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie podpisały umowę na dostawę i długoterminową dzierżawę 60 fabrycznie nowych autobusów od renomowanego dostawcy.

Decyzja o wynajmie sześćdziesięciu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów pokazuje, że zarządy Miejskich Zakładów Autobusowych konsekwentnie realizują działania na rzecz rozwoju komunikacji miejskiej w miastach, jak również są zorientowane na najkorzystniejsze dla nich sposoby finansowania tych inwestycji. Długoterminowy wynajem autobusów miejskich daje o wiele więcej korzyści niż kredyt czy leasing.

10 lat to mniej więcej taki czas, kiedy autobusy najlepiej się sprawdzają, po tym okresie są już dość mocno wyeksploatowane i stają się problemem. Wynajem autobusów daje najkorzystniejszy bilans ceny, parametrów technicznych i funkcjonalno-użytkowych oraz ekologicznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Fraikin Polska poszerza swoją ofertę o wynajem nowoczesnych i ekologicznych autobusów miejskich. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i finansowaniu różnego rodzaju pojazdów ciężarowych, w tym także pojazdów użyteczności publicznej, umożliwia Fraikin po raz kolejny odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane przez rynek. Fraikin chce realizować inwestycje, które mają szansę podnieść standard życia mieszkańców dużych miast.