Colombes, 6 czerwca 2017

Grupa Fraikin ogłosiła, że Ludovic Thommeret obejmie stanowisko dyrektora finansowego, Laurent Proust zostanie dyrektorem zarządzającym na Francję, a Hervé Lippens – szefem działu technicznego grupy. Ich bezpośrednim przełożonym będzie Pierre-Louis Colin, prezes firmy.

Ludovic Thommeret, nowy dyrektor finansowy grupy

Ludovic Thommeret ukończył ekonomię na uczelni IAE Aix-Marseille Graduate School of Management i posiada bogate doświadczenie w branży samochodowej, logistyce i bankowości.

Przed dołączeniem do Grupy Fraikin zajmował stanowisko dyrektora europejskich jednostek zależnych Peugeota (poza Francją), dyrektora projektu Basel II w ramach Banku Finansowego PSA (BPF), prezesa PSA Finance Argentina (joint venture z BBVA) oraz dyrektora finansowego francuskich jednostek zależnych BPF, odpowiedzialnego za transakcje sprzedaży na rzecz Santander Consumer Finance.

Laurent Proust, nowy dyrektor zarządzający na Francję

Laurent Proust, 47, dołączył do firmy Fraikin po 25-letniej karierze w zarządzaniu sieciami sprzedaży i usługami. Laurent jest absolwentem NEOMA Business School (program „Grande Ecole” Uniwersytetu w Rouen). Przez 7 lat pracował dla Virgin Megastore, gdzie pełnił szereg funkcji operacyjnych i zarządczych i brał udział w restrukturyzacji, a następnie opracowaniu nowego modelu biznesowego i sieci handlowej.

W 2000 roku Laurent Proust przeszedł do Autobacs France, japońskiej grupy będącej numerem 1 na świecie w branży warsztatów samochodowych. Pierwotnie pełnił w niej funkcję dyrektora finansowego, a od 2004 roku piastuje stanowisko prezesa zarządu.

W 2011 roku dołączył do First Stop (Grupa Bridgestone) w charakterze prezesa na Francję i kraje Beneluksu. Kierował tam siecią 450 wyspecjalizowanych oddziałów zajmujących się wielokanałową działalnością w modelach B2C i B2B (głównie w obszarze pojazdów przemysłowych). Obecnie odpowiada za realizację planu przekształcenia zintegrowanej sieci ponad 100 oddziałów oraz rozwój przedsiębiorstwa we Francji i krajach Beneluksu.

W 2016 roku Laurent założył Alpha-up, akcelerator projektów cyfrowych, w szczególności start-upów.

Hervé Lippens, nowy szef działu technicznego grupy

Hervé Lippens, 52, obejmuje stanowisko dyrektora ds. zarządzania flotą w grupie Przed dołączeniem do Grupy Hervé przez 29 lat pracował dla działu badań i rozwoju oraz działu przemysłowego Grupy PSA. Nabył tam szeroką wiedzę na temat wielu wyzwań, przed którymi stoi branża przemysłowa, w szczególności dzięki doświadczeniu w zarządzaniu projektami oraz strategią produkcyjną i wydajnościową.

Hervé Lippens rozpoczął swoją karierę w Grupie PSA na stanowisku kierownika projektów IT, które zajmował przez pięć lat, po czym pełnił szereg funkcji związanych z zarządzaniem projektami przemysłowymi.

W 2005 roku Hervé Lippens zatrudnił się w zakładzie PSA w Poissy, gdzie kierował pracami nad modelem 206. Następnie objął stanowisko kierownika produkcji w dziale jakości, a wreszcie dołączył do zarządu jako dyrektor ds. planu centralnego i inwestycji.

W 1988 roku Hervé Lippens ukończył studia na HEI Lillle Graduate School of Engineering.

– Jest mi niezmiernie miło powitać w Grupie Laurenta, Ludovica i Hervé. Będziemy mieli okazję wykorzystać ich dogłębną wiedzę ekspercką i wieloletnie doświadczenie jako wsparcie dla Grupy w procesie rozwoju i utrzymaniu poziomu wyników operacyjnych – oświadczył prezes firmy, Pierre-Louis Colin.