Obserwacje od ponad 10 lat Polskiej gospodarki poczynione przez Fraikin, europejskiego lidera wynajmu pojazdów, wskazują na stały i rosnący trend wśród przedsiębiorców w segmencie wynajmu długoterminowego. Przyczyniło się to do wzrostu floty Fraikin średnio o 20% w ciągu każdego roku.

 „Dzisiaj śmiało prognozujemy, że do końca 2017 flota dostarczanych i zarządzanych przez Fraikin pojazdów przekroczy liczbę 4500.” – mówi Sławomir Dudziak, Dyrektor Handlowy Fraikin CEE Region.

60% wynajmu długoterminowego w Polsce, to pojazdy ciężarowe z zabudową izotermiczną oraz windą. Tego typu pojazdy od 3,5t do 12t, znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach transportu. Potrzeby firm dystrybucyjnych w transporcie międzynarodowym spełniają również zabudowy burtowe jak i kontenerowe stosowane na pojazdach do 3,5t. Przyglądając się portfolio usług klientów, wyróżnić możemy duże sieci dystrybuujące i produkujące żywność oraz transport farmaceutyków.

 „Polscy Przedsiębiorcy w trakcie trwania kontraktu najwyżej cenią sobie stały czynsz, a przewidywalność kosztów to bardzo ważny element w planowaniu budżetu każdej firmy. Na stawkę raty wynajmu długoterminowego składa się finansowanie, ubezpieczenie, podatek drogowy, przeglądy pogwarancyjne, serwis opon, likwidację szkód komunikacyjnych, Assistance 24/7 oraz pojazd zastępczy. W skutek tego każda firma decydująca się na wynajem w długim terminie, zyskuje mnóstwo czasu, który każdy posiadający własny pojazd musi przeznaczyć na koordynację napraw, szkód czy ubezpieczenia. Dzięki takiej formule klient koncentruje się głównie na pozyskiwaniu nowych kontraktów.” – dodaje Dudziak.

Wynajem długoterminowy to swego rodzaju leasing pozabilansowy. Pojazdy dostarczane dla firm to nowe, nie starsze niż 3 lub 4 lata pojazdy, które są świetnym nośnikiem reklamy dla marki i świadczą o posiadaniu przez Przedsiębiorcę solidnej, sprawnej i niezawodnej floty. Taka opcja przysługuje się pozyskiwaniu nowych i korzystnych kontraktów przewozowych oraz dystrybucyjnych.

Rosnąca popularność wynajmu długoterminowego składa się na wiele czynników. Regularne i stałe opłaty, ubezpieczenie i pojazd zastępczy oraz całkowicie nowa flota to argumenty, na które odpowie każdy przedsiębiorca mający na celu jak najwyższą efektywność swojego biznesu.

EP.