Firma Fraikin podpisała nową pięcioletnią umowę na kompleksowe usługi wynajmu sześciu nowych przyczep SDC z firmą Redhead International. Nowe nabytki powiększą liczącą 65 przyczep flotę operatora z angielskiego Bradford, dla którego jest to pierwszy przypadek rezygnacji z bezpośredniego zakupu.

Kontakt z Fraikin firma Redhead International nawiązała dzięki długofalowej współpracy koncernu DB Schenker, do którego obecnie należy, z Grupą Fraikin na terenie kontynentalnej Europy – od wielu lat na podstawie umów Grupa udostępnia pojazdy pionowi logistycznemu niemieckiego operatora kolejowego Deutsche Bahn AG.

Kluczem do pozyskania klienta z Wysp okazała się umiejętność skomponowania przez Fraikin skrojonej na miarę, kompleksowej, a zarazem atrakcyjnej finansowo oferty, która uwzględniała włączenie do sieci partnerskiej preferowanego przez klienta dostawcy usług serwisowych.

David Shepherd, dyrektor floty w Redhead International, zauważył: „Firma Fraikin bardzo klarownie przedstawiła korzyści dla naszego przedsiębiorstwa wynikające z umowy najmu, a następnie nie szczędziła starań, aby przygotować dla nas najbardziej optymalną ofertę.”

– Nasze przyczepy potrafią być w drodze nawet przez sześć tygodni bez przerwy zanim powrócą do bazy, dlatego współpraca z partnerem, który aktywnie zaplanuje harmonogram konserwacji i serwisu, dopasowując go do grafiku pracy, ma zasadnicze znaczenie. Możliwość dalszego korzystania z usług dotychczasowej firmy serwisowej była dla nas kropką nad „i”.

Cztery nowe przyczepy posłużą do transportu drogowego towarów i realizacji dostaw palet w ramach sieci na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii, a pozostałe dwie przeznaczono do przewozów na terenie pozostałej części Europy.

Nowa umowa przyniesie firmie Redhead International pełen wachlarz korzyści wynikających z wynajmu pojazdów od Fraikin, obejmujący całość prac serwisowych i napraw, zarządzanie oponami i ich wymianę, planowe kontrole bezpieczeństwa i dostępny całodobowo przez 7 dni w tygodniu Assistance.

Jak dodaje Shepherd: „Firma Fraikin od początku rozumie nasze potrzeby, nic nie stanowi dla niej przeszkody, wobec czego jesteśmy przekonani, że to początek owocnej współpracy.”

Założona w roku 1978 firma Redhead International jest operatorem logistycznym oferującym usługi transportu drogowego towarów i dostaw palet przesyłanych w ramach sieci do ponad 40 krajów z całej Europy i Afryki Północnej. W 2016 roku stała się częścią koncernu DB Schenker – obsługuje ponad 50 tys. przesyłek miesięcznie w ramach 11 ośrodków zlokalizowanych na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii.