Fraikin Polska dostarcza sprzęt i usługi firmom i instytucjom, korzystającym z pojazdów użytkowych w codziennej działalności. Usługi te są częścią nowoczesnych rozwiązań zarządzania, które nasza firma oferuje wszystkim użytkownikom pojazdów: od właścicieli jednej ciężarówki do przedsiębiorstw dysponujących całymi flotami.

Spółki Grupy Fraikin łączy wspólna, głęboko zakorzeniona kultura pracy, wynikająca z ponad 70-letniego doświadczenia w zaspokajaniu potrzeb ogromnej rzeszy klientów – firm i instytucji różnej wielkości, działających na różnych polach i znajdujących się na różnych etapach rozwoju.

Fraikin dostarcza niemal wszystkie rodzaje nadwozi takie jak furgony zintegrowane i do zabudowy, pojazdy kurtynowe, chłodnie, ciężarówki z opuszczanymi bokami i platformą załadunkową, samo rozładowcze oraz wiele innych pojazdów specjalistycznych.

Zespół menadżerów, techników, specjalistów obsługi klienta, jest  zawsze dostępny w pobliżu klienta. Zespołom terenowym pomagają i doradzają specjaliści z centrali, odpowiedzialni za efektywność i poziom usług, satysfakcję klienta oraz opracowywanie nowych ofert usług w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów.

Mapa Grupy Fraikin

Historia

Polski oddział Fraikin  jest częścią europejskiego koncernu Fraikin Group – największej firmy zajmującej się wynajem pojazdów użytkowych i dostawczych na starym kontynencie. Fraikin Polska rozpoczął swoją działalność w 2006 roku.

10 lat Fraikin Polska

2016

Rozpoczęcie działalności Fraikin w Rosji, Niemczech i we Włoszech.

2015

Otwarcie nowego oddziału na Węgrzech.

2013

Otwarcie nowego oddziału w Czechach i na Słowacji.

2011

Otwarcie nowych spółek Fraikin Polska i Szwajcaria. Zakup firmy LocaFroid (Francja) z flotą 2000 naczep.

2006

Zakup brytyjskiej firmy Transfleet i zintegrowanie z Fraikin UK 14 400 pojazdów.

2005

Przyjęcie Grupy Locamion (Francja), podwojenie potencjału.

1996

Rozpoczęcie działalności w Hiszpanii – nowa strategia handlowa oparta na sieci niezależnych partnerów.

1996

Otwarcie oddziału firmy w Belgii.

1992

Rozpoczęcie działalności w Wielkiej Brytanii.

1979

Zarząd Fraikin Polska

W skład Zarządu Fraikin Polska wchodzą 3 osoby. Na czele polskiej organizacji, pełniąc funkcję Dyrektora Zarządzającego, stoi Artur Nowicki, który od początku tworzy oddział Fraikin w Polsce. Drugim członkiem Zarządu jest  Szymon Czerwieniec – Dyrektor Finansowy w Polsce i w Europie Centralno-Wschodniej.

artur

Artur Nowicki

Dyrektor Zarządzający
Managing Director Central & Eastern Europe

Szymon Czerwieniec

Dyrektor Finansowy
CFO Central & Eastern Europe

Informacje Prasowe

 • Fraikin News 1/2016 Pobierz PDF

  PIerwsze wydanie Fraikin News w 2016. Zapraszamy do lektury!

 • Rok zmian i stabilnego wzrostu! Pobierz PDF

  Fraikin Polska to lider na polskim rynku wynajmu krótko- i długoterminowego pojazdów dostawczych oraz ciężarowych. O planach na 2016 rok, zmianach w organizacji, nowym portfolio produktów oraz planach rozwoju Fraikin w regionie Europy Środkowo-Wschodniej opowiada Dyrektor Generalny Fraikin CEE – Artur Nowicki.

 • Fraikin obecne na targach COMTRANS Pobierz PDF

  Fraikin Russia wzięło udział w międzynarodowych targach motoryzacyjnych COMTRANS 2015 International Commercial Vehicle Trade Fair odbywających się w Moskwie. Comtrans to najważniejsze branżowe targi pojazdów ciężarowych i użytkowych, które odbywają się co dwa lata, na zmianę z Salonem Motoryzacyjnym w Hanowerze.

 • Fraikin partnerem logistycznym 72.TdP Pobierz PDF

  Fraikin zostało partnerem logistycznym 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Umowę podpisali Artur Nowicki, dyrektor zarządzający Fraikin Polska, i Adam Siluta prezes zarządu Lang Team. Tour de Pologne jest największą cyklicznie organizowaną imprezą sportową w Polsce i największym przedsięwzięciem logistycznym w polskim sporcie. Wyścig przejeżdża przez 400 miejscowości, a codziennie razem z peletonem przemieszcza się ponad tysiąc osób i ponad 20 pojazdów scenografii. Dlatego współpraca z partnerem logistycznym jest dla nas niezwykle istotna – mówi Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team. – Wybierając firmę Fraikin Polska, kierowaliśmy się jej doświadczeniem i pozycją na rynku. Bardzo się cieszę z tej współpracy, liczę, że będzie ona owocna i długoterminowa – dodaje Siluta.

 • Pojazdy CNG na Pikniku SPC w Warszawie Pobierz PDF

  Fraikin wraz z Fiat Professional obecni na Rodzinnym Pikniku Spółdzielni Piekarsko-Ciastkarskiej w Warszawie Partnerzy biznesowi SPC, pracownicy, wyjątkowi goście oraz mnóstwo atrakcji – tak było podczas XIII edycji „Pikniku Rodzinnego", który w dniu 13 czerwca odbył się na terenie zakładu piekarniczego w Warszawie. Mimo tropikalnej pogody, na wydarzenie przybyło ok. 1000 pracowników Piekarni i innych zaproszonych gości.

 • CNG - Rewolucja w transporcie Pobierz PDF

  Fraikin Polska rozpoczyna „Rewolucję w Transporcie” poprzez dostarczanie kompletnego rozwiązania transportowego w oparciu o paliwo CNG: wynajem pojazdów i infrastruktury CNG Fraikin Polska wprowadza do swojej oferty wynajem pojazdów dostawczych i ciężarowych napędzanych CNG (ang. Compressed Natural Gas). CNG to sprężona postać gazu ziemnego. To najszybciej rozwijające się, powszechnie dostępne paliwo naturalne, a zarazem najbardziej ekonomiczne paliwo już dziś szeroko wykorzystywane we flotach pojazdów użytkowych.