Zgodnie z informacją ogłoszoną w czwartek 19 stycznia 2017 r., francuski Urząd Ochrony Konkurencji oraz Grupa Petit Forestier nie doszły do porozumienia w kwestii sfinalizowania fuzji tej firmy z Grupą Fraikin.

 

Grupa Petit Forestier odstąpiła od transakcji po zgłoszeniu uwag przez francuski Urząd Ochrony Konkurencji dotyczących projektu połączenia dwóch czołowych spółek specjalizujących się na europejskim rynku w wynajmie pojazdów dostawczych.

Decyzja o rezygnacji z połączenia firm oznacza, że Fraikin i Petit Forestier pozostaną konkurentami na europejskim rynku wynajmu pojazdów użytkowych i ciężarowych. Stawia to przed obydwoma firmami nowe wyzwania. Z pewnością sprzyjać będzie poszukiwaniu nowych rozwiązań zwiększających atrakcyjność ich ofert skierowanych do klientów. Pomoże też w rozwijaniu zdrowej konkurencji. Obie Grupy skoncentrują się na specjalizacji w głównych obszarach własnej działalności.

Fraikin pozostaje numerem 1 na rynku europejskim w branży wynajmu samochodów ciężarowych i dostawczych. Jest również w dalszym ciągu liderem w wynajmie pojazdów chłodniczych w Polsce oraz krajach Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie w najbliższych miesiącach planuje dalszy dynamiczny rozwój.

Fraikin w Polsce przygotowuje się do otwarcia w roku 2017 nowych oddziałów oraz do poszerzenia oferty handlowej. Znacznie zwiększymy też naszą flotę pojazdów. Planujemy, by do końca obecnego roku liczyła ona już 5 tysięcy sztuk. Znaczną większość stanowić będą pojazdy chłodnicze. Taka strategia jest spójna z dalszym rozwojem branży dystrybucji żywności na polskim rynku – zapowiada Artur Nowicki, Dyrektor Generalny Fraikin CCE. – W ciągu dziesięciu lat działalności w Polsce Fraikin wypracowała sobie pozycję lidera w dostarczaniu rozwiązań flotowych dla tej branży – dodaje.

W minionym roku Grupa Fraikin osiągnęła bardzo korzystne wyniki swojej działalności. W 2016 spółka podpisała 6,500 nowych kontraktów, a flota pojazdów osiągnęła poziom 55 tys. sztuk. Rezultat ten odzwierciedla doskonałe efekty działalności handlowej, szczególnie w operacjach międzynarodowych.

Z kolei portfel kontraktów długoterminowych Grupy zwiększył się o +6,5 procent. Obroty osiągnęły 663 mln euro, co oznacza wzrost o 3,1 procent w porównaniu do 2015 roku.

Mocna pozycja Fraikin na rynku obliguje nas do dalszego świadczenia najwyższej jakości usług dla naszych Klientów, działających w różnych branżach. – komentuje Artur Nowicki, Dyrektor Generalny Fraikin CCE.