mysmartfleet-logo


Klienci wynajmujący pojazdy w krótkim terminie mogą korzystać już z nowej usługi Fraikin – systemu telemetrycznego, umożliwiającego monitoring pojazdów oraz zarządzanie flotą samochodową.

Podczas gdy używane dotychczas powszechnie systemy GPS oferują użytkownikom lokalizację pojazdu, kontrolę trasy i logistyki, a także zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, wprowadzone przez Fraikin rozwiązanie daje kierowcom i zarządzającym flotą znacznie szerszą paletę pożytecznych rozwiązań.

Lista zalet nowej usługi jest bardzo długa. mySmartFleet umożliwia korzystającym faktyczny pomiar zużytego paliwa, ustalenie trasy przejazdu na terenie całej Europy, dostęp do danych z tachografu, monitorowanie otwarcia drzwi pojazdu, a także temperatury wewnątrz jego zabudowy, wreszcie określanie obszarów, w których może poruszać się samochód. Opcja mySmartFleet pozwala też kontrolować przebiegi aut, przemierzane faktycznie trasy, a także logistykę i proces załadunku towarów.

Usługa jest dostępna przez całą dobę. Umożliwia sprawne zarządzanie flotą, optymalizację pracy i spore oszczędności. Wymiernie wpływa na efektywność prowadzonego biznesu.

Na technologiczne zaplecze mySmartFleet składają się: innowacyjne moduły GPS, przyjazna w obsłudze aplikacja, systemy sterownicze, dział serwisu technicznego oraz IT, centrum monitoringu, a także wsparcie techniczne Fraikin.

Za pośrednictwem czytelnego, przejrzystego okna on-line Klient uzyskuje szybki dostęp do takich informacji, jak:

– raporty indywidualne dopasowane do działalności Klienta,

– pomiary paliwa,

– pomiar temperatury z czterech termometrów,

– zapis pracy agregatu z rozróżnieniem.

System rejestruje również:

– otwarcie drzwi czujnikiem RFiD,

– opuszczenie przez pojazd dopuszczalnego terytorium,

– pracę przystawki mocy i webasto,

– dane z tachografu,

– parametry z magistrali pojazdu, np. obroty, przebieg, obciążenie i temperatura silnika, nacisk na osie czy siła hamowania.

Usługa mySmartFleet dostępna jest także za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jej funkcjonalności obejmują chociażby dostęp do podstawowych danych na temat pojazdu, informacje o jego aktualnym położeniu, historię pokonanych tras, zlecone zadania. Klient może za pośrednictwem aplikacji komunikować się ze współpracownikami, a także przesyłać zdjęcia dokumentów. Operator floty uzyskuje dostęp do grafika pojazdów, ma możność zapoznania się z techniką i stylem jazdy kierowcy.

obraz5b obraz5a