Fraikin wprowadza do swojej floty nowy system telemetryczny, wykorzystywany do monitoringu satelitarnego pojazdów oraz do zarządzania flotą samochodów – My Smart Fleet.

W kwietniu firma Fraikin rozpoczęła współpracę z nowym producentem systemu GPS dedykowanego pojazdom użytkowym. To co wyróżnia użyty produkt spośród innych rozwiązań rynkowych, to przede wszystkim duża innowacyjność oraz elastyczność, która umożliwia dostosowywanie systemu do wymagań rynku transportowego.

Strategicznym czynnikiem, w zarządzaniu flotą samochodową jest monitoring pojazdów. Wdrażany przez Fraikin system My Smart Fleet upraszcza ten proces. Monitoring pojazdów z wykorzystaniem rozwiązania instalowanego przez Fraikin daje pełną możliwość weryfikacji floty pojazdów za pomocą map oraz raportów, dostępnych przez Internet przez całą dobę. System używany przez Fraikin to również dodatkowe funkcje, dzięki którym monitoring GPS przyczynić się może do znacznego spadku kosztów utrzymania, zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności floty.

„Jeszcze nie tak dawno dla naszych Klientów kluczowy był jedynie monitoring pojazdów. Nasi partnerzy biznesowi chcieli przede wszystkim wiedzieć, gdzie znajdują się ich samochody. Obecnie wzrosło zainteresowanie usługami pozwalającymi na sprawne zarządzanie flotą, optymalizację pracy i kosztów. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i wprowadzić nowoczesne urządzenia GPS do swojej floty” – mówi Artur Nowicki Dyrektor Generalny Fraikin na Europę Środkowo-Wschodnią.

Pomiar paliwa, czasu pracy, monitorowanie dodatkowej zabudowy pojazdów, kontrola faktycznego czasu pracy, pomiar kilometrów, analiza stylu jazdy i monitorowanie czasu pracy kierowców to jedynie podstawowe funkcje, jakich oczekują klienci Fraikin od usługi My Smart Fleet.

System monitoringu pojazdów i zarządzania flotą pojazdów zastosowany we Fraikin spełnia kilka kluczowych warunków:

  • Faktyczny pomiar zużytego paliwa
  • Trasa przejazdu samochodu wpisująca się dokładnie w krzywiznę drogi w całej Europie
  • Dane z tachografu
  • Monitorowanie otwarcia drzwi pojazdu
  • Monitorowanie temperatury wewnątrz zabudowy
  • Określanie obszarów, w których może poruszać się pojazd
  • Technologiczne zaplecze systemu

System montowany we flocie Fraikin jest udostępniany w oknie przeglądarki internetowej. Do jego obsługi wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Użytkownik nie musi instalować żadnego dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne rozwiązanie My Smart Fleet montowane we flocie Fraikin jest narzędziem o bardzo dużej elastyczności. Dzięki temu może być wykorzystywane nie tylko w prostym monitoringu pojazdów, ale także w bardzo złożonych rozwiązaniach z planowaniem i optymalizacją procesów transportowych włącznie. System jest narzędziem nieskomplikowanym w obsłudze. Ustawienie odpowiednich parametrów podczas wdrożenia pozwala tak wybrać poszczególne funkcje, aby Klient widział tylko te, na których mu zależy.

Klienci wynajmujący pojazdy z zamontowanym nowym modułem My Smart Fleet mają gwarancję najwyższej jakości usług i profesjonalizmu.