Rok 2016 zapamiętamy nie tylko dlatego, że był jubileuszowy – wyznaczył pierwszą dekadę Fraikin na polskim rynku. Przede wszystkim jednak zapisze się on w naszych wspomnieniach z powodu odniesionych sukcesów i kolejnych kroków na drodze rozwoju firmy, którą współtworzymy!

Weszliśmy w ten rok inaugurując nowy system telemetryczny My Smart Fleet. Wykorzystujemy go do monitoringu satelitarnego pojazdów oraz do operowania flotą. Innowacja ta otworzyła przed nami szereg nowych możliwości. Dzięki niej zarządzanie naszymi zasobami samochodowymi jest sprawniejsze.

W 2016 roku poszerzyliśmy skierowaną do klientów ofertę o wynajem nowoczesnych i ekologicznych autobusów miejskich. To odpowiedź na potrzeby rynku. Przyczyniamy się w ten sposób do rozwoju komunikacji lokalnej w Polsce.

Na początku lipca przypadała dziesiąta rocznica rozpoczęcia działalności Fraikin Polska. Okolicznościowa gala w stołecznych Łazienkach Królewskich była znakomitą okazją do świętowania, ale i podsumowania dekady znaczonej sukcesami i konsekwentnym, systematycznym rozwojem naszej firmy. Mieliśmy przyjemność uczcić ten jubileusz wspólnie z wieloma zacnymi Gośćmi, w tym między innymi z przedstawicielami stale poszerzającego się grona naszych partnerów i kontrahentów.

Latem, dzięki umowie z Lang Team zapewniliśmy sobie po raz drugi z rzędu udział jako logistyczny partner w międzynarodowym wyścigu kolarskim Tour de Pologne. Sukces ten zawdzięczamy udanemu debiutowi w 2015 roku i owocnej współpracy z organizatorami tej renomowanej imprezy – największego cyklicznego wydarzenia sportowego w naszym kraju.  Nasz udział w Tour de Pologne zaznaczyliśmy także poprzez wystawienie własnej zawodniczej drużyny w kategorii amatorów!

Naszą odpowiedzią na upalne lato była specjalna propozycja skierowana do potencjalnych klientów zainteresowanych wynajmem różnego rodzaju chłodni. Oferta pod hasłem „Przewieź to na chłodno” warta jest podkreślenia, gdyż wymownie świadczy o tym, co jest jedną z podstawowych zasad naszej działalności: to nasi Klienci oraz ich potrzeby wyznaczają i determinują rozwój „menu” Fraikin Polska!

W ciągu dziesięciu lat działalności w Polsce daliśmy się poznać jako firma elastyczna i ekspansywna. Jak zapowiada Artur Nowicki, dyrektor generalny regionu CEE, nie inaczej będzie też w przyszłości – zarówno tej najbliższej, jak i w dalszej perspektywie. Fraikin chce zachować wszystko to, co stanowiło nasz sukces dotychczas, a przy tym nie zrezygnuje z innowacji i coraz doskonalszych nowych rozwiązań.

W 2017 roku również będziemy partnerem logistycznym Tour de Pologne. Wprowadzamy nowe usługi w wynajmie długoterminowym, takie jak FlexiTime – wynajem od 12 miesięcy z ułatwioną procedurą rezygnacji z umowy. Będzie to oferta dopasowana do potrzeb przedsiębiorców prowadzących biznesy sezonowe, co wymusza dużą dynamikę modyfikowania floty pojazdów. Mamy na uwadze również firmy rozpoczynające projekty czasowe – podkreśla nasz rozmówca.

W 2017 chcemy być dla Klientów rozwiązaniem na przeciwności, które pojawiają się w jego biznesie. Chcemy poszukiwać nowych rozwiązań wspólnie z Klientem i proponować mu tylko najlepsze rozwiązania. W tym celu na przykład rozszerzamy zarówno flotę, jak i sieć oddziałów wynajmu krótkoterminowego. W skali międzynarodowej skupiamy się na dalszym rozwoju rynków w regionie środkowo-wschodniej Europy – wylicza dyrektor Nowicki.