W okresie wakacyjnym Fraikin dostarczył firmie Cervezas AMBAR cztery hybrydowe ciężarówki Fuso Mitsubishi Canter Hybrid o masie 7,5 t. 

Pojazdy te zostaną dodane do floty AMBAR w celu realizacji zobowiązania zarówno tej firmy, jak i Fraikin, do promowania i zwiększania użytkowania pojazdów ekologicznych.

Fuso Mitsubishi jest pierwszym lekkim samochodem ciężarowym z napędem hybrydowym, obejmującym silnik elektryczny i silnik diesla. Wersja hybrydowa Mitsubishi Canter zaczęła być sprzedawana w Japonii w 1996 r., a na rynku europejskim pojawiła się w 2012 r. Dlatego ta ciężarówka oferuje najnowszą technologię oraz niezawodne działanie sprawdzone w tysiącach pojazdów.

Fuso Mitsubishi Canter Hybrid o masie 7,5 t jest szczególnie użyteczny w dystrybucji lokalnej. W przypadku kontraktu z browarem AMBAR pojazdy wyposażone są w specjalną zabudowę dostosowaną do transportu butelek. Fraikin jest europejskim liderem w tym rozwiązaniu. Tylko w samej Hiszpanii zarejestrowanych jest ponad 300 pojazdów z taką zabudową. W Polsce głównymi użytkownikami takich zabudów są Eden i Nestle Waters.

Fraikin ma najbardziej kompleksową i najkorzystniejszą na rynku ofertę pojazdów z specjalistyczną zabudową i jest największą firmą oferującą wynajem pojazdów w tym segmencie. Dodatkowo jesteśmy liderem w rozwoju nowoczesnych, ekologicznych flot pojazdów.