„Szlakiem historii” to hasło, pod którym będzie rozgrywany 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Patronat Honorowy nad naszym narodowym wyścigiem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W tym roku Tour de Pologne nie tylko będzie odkrywał historię, ale również ją tworzył. Jej nową kartą będzie, organizowany po raz pierwszy, Tour de Pologne Women. Uroczysta prezentacja tras obu wyścigów odbyła się dziś w Hotelu Marriott w Warszawie.

73. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie – małym mieście z wielką historią. Właśnie tu w 1920 roku stoczono jedną z kluczowych bitew wojny polsko-bolszewickiej. Radzymin wpisuje się więc w ideę przyświecającą tegorocznemu wyścigowi i jest jednym z wielu historycznych miejsc znajdujących się na trasie. W 73. Tour de Pologne wystartuje 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams oraz siedem drużyn z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski. W sumie na starcie pojawi się 200 kolarzy. W ciągu siedmiu dni peleton pokona 1168 kilometrów, a zawodnicy będą walczyć na ośmiu lotnych premiach i 34 premiach górskich.

Dzień po finałowych rozstrzygnięciach 73. Tour de Pologne UCI World Tour do walki staną najlepsze zawodniczki. Historyczny Tour de Pologne Kobiet zostanie rozegrany w dniach 19-20 lipca, a jego trasa obejmie trzy etapy.

73. Tour de Pologne UCI World Tour będzie szeroko relacjonowany przez Telewizję Polską. Na antenie TVP znajdą się transmisje z każdego etapu, a także kroniki wyścigu po głównym wydaniu Wiadomości oraz poranny program kulisy Tour de Pologne. Obsługę radiową zapewni Polskie Radio, a 73. Tour de Pologne będzie szeroko relacjonowany na antenie Radiowej Jedynki, a także Trójki.

Przedstawiamy galerię z oficjalnej prezentacji tego wspaniałego wydarzenia, gdzie Fraikin również zaznaczyło swoją obecność w gronie OFICJALNYCH PARTNERÓW wyścigu!

logo_73tdp_uci_data