Colombes, 21 marca 2016 – Fraikin podpisało przedłużenie programu sekurytyzacji dla finansowania swojej europejskiej floty (Francja, Wielka Brytania i Hiszpania).

Nowy program, przedłużony do marca 2021 roku, który zawiera zwiększone nakłady inwestycyjne do 1,2 mld €, zrzesza historycznych partnerów finansowych Fraikin (CACIB, Lloyds, Natixis), jak również nowych (BNP Paribas, Banco Santander, ING).

Warunki finansowe, w tym całkowita kwota, termin płatności i oprocentowanie są znacznie lepsze w porównaniu do poprzedniego programu i odzwierciedlają pomyślny zwrot w wyniku finansowym Fraikin zapoczątkowanym w 2015 roku:

  • + 2% rocznego wzrostu przychodów osiągających 656 mln €;
  • +34% rocznego wzrostu nowych inwestycji floty;
  • uzupełnienia umowy netto znacząco wzrosły do około 1,400 w 2015 roku;
  • 5 nowych krajów (Niemcy, Włochy, Holandia, Rosja i Arabia Saudyjska) idących w   nasze ślady, wzmacniają naszą pozycję lidera europejskiego

Pierre Louis Colin, Prezes, stwierdził: „Jako część nowej strategii, wprowadzonej latem 2015, wprowadziliśmy kilka kluczowych inicjatyw mających na celu zwiększenie efektywności operacyjnej i ponowne skupienie się na fundamentach naszej działalności. Przełożyło się to na wzrost wyniku finansowego w 2015 roku. Podpisanie odnowionego i udoskonalonego programu finansowania jest wyraźnym dowodem na zaufanie naszych partnerów finansowych.